Inuyasha movie 1,2,3,4

7. dubna 2008 v 19:48 | Stage |  Inuyasha

InuYasha the Movie: Affections Touching Across Time

Příběh prvního Inuyasha filmu se točí okolo Menomara, syna starého nepřítele Inuyashova otce. Tenhle čínský můří démon byl probuzen jedním ze střípků shikon no tama, ke svému úplnému vysvobození z magického zámku však potřebuje sílu samotného Inutaisa, sílu kterou mají ve svých mečích jeho synové, Sesshoumaru a Inuyasha. Sesshoumaru se nenechá Menomarovými sestrami vyprovokovat, proto přichází řada na Inuyashu. Inutaisova pečeť je zlomena a Menomaru uvolněn. Nyní mohou zachránit minulost i současnost jen společné síly Kagome a Inuyashi, jenže Kagome je uvězněna v naší době a nemůže zpět!

Při filmu jsem se rozhodně nenudil, ale zařadil bych ho na svém žebříčku až na třetí místo za Fire on the Mystic Island a Swords of an Honorable Ruler. Hlavní padouch totiž působil strašlivě pateticky a ke slovu se dostala pouze Inuyashova parta. Naopak vztah mezi Kagome a Inuyashou je zde v některých scénách pěkně rozveden.
Víte, že: V Affections Touching Across Time ( Toki wo Koeru Omoi ) se spolu vůbec poprvé setkají Sesshoumaru a Kikyo, budou spolu mít krátký rozhovor o Inuyashovi.

The Castle Beyond the Looking Glass

Naraku je poražen, ale na jeho místo přichází měsíční princezna Kaguya známá z mnoha japonských pohádek. Jejím cílem není nic menšího než zastavit běh času celého světa.
Jde vlastně o kombinaci dvou příběhů, jeden je o nebeské panně která se bez svého oblečení nemůže vrátit zpět do nebes a druhý o překrásné měsíční princezně Kaguye odmítající všechny své nápadníky nesplnitelnými úkoly.

Druhý film je podle mě nejméně povedený, snad všechno v něm už jsme v seriálu někdy viděli. Až na úvodní scénu filmu prokládanou navíc titulky jsou boje poměrně nudné a nebýt narakových překvapení a jisté události na konci filmu, která nebyla nikdy jinde k vidění, následovalo by jedno velké zklamání. Navíc postavy jako Kagura, nebo samotný Naraku jednají podivně a hlavní protivnice Kaguya je taková nijaká. Prostě se ten pokus o převyprávění staré báje až tak nepovedl. Film má navíc několik zásadních chyb které se týkají Naraka, zastaveného času, úplňku.
Víte, že: V Castle Beyond the Looking Glass se prý objeví socha mnicha jménem Cherry z předešlého Rumičina anime/mangy Urusei Yatsura?

Swords of an Honorable Ruler

Po 700 letech spánku se probouzí nejmocnější meč světa Sounga, meč, kterému doposud dokázala plně vládnout jediná bytost na světě, velký démonický generál Inutaiso. Legenda praví, že pokud se dračí meč dostane do rukou člověka nepřestane s ničením dokud nerozdrtí nebe, zemi i podsvětí. Sounga si za svého nového pána vybere Inutaisova syna Inuyashu, ale Inuyasha je jen polovičním démonem... . K výtězství bude tentokrát zapotřebí něco nemyslitelného, spojení sil obou bratrů.

Třetí v řadě a dle mě nejpovedenější Inuyasha film. Boje jsou opravdu pěkně propracované a Sesshoumaru opakovaně boduje. Další plus přičítám za poodhalení Inuyashovi minulosti a Sesshoumarových tužeb, také se konečně dozvíme jak vypadal Inutaiso. Nepřítel je tentokrát schopný a chvílemi i nebezpečný. Humoru je také dost, takže mohu jen doporučit.

Víte, že: Generál zabitý Takemarem a oživený Soungou vypadá dle wikipedie úplně stejně jako ten zabitý Sesshoumarem v 5 epizodě? Asi bratři :-)

Fire on the Mystic Island

Příběh praví, že jednou za 50 let se objevuje mystický ostrov na kterém neplyne čas a jehož pány jsou bohové války, ten kdo nese jejich znamení jim musí sloužit, nebo zemřít. Inuyasha i Sesshoumaru toto znamení nosí, jedním z posledních přání jejich otce bylo právě zničení těchto krutých bohů.

Dle mě druhý nejpovedenější Inuyasha film (těsně po třetím), který si jiným prostředím dokázal vybudovat i jistou atmosféru. Co se humoru týče tentokrát těžce válí Jaken se svými hláškami. Kikyo i Sesshoumaru dostanou svůj prostor, náležitě ho využijí, Inuyasha se pořádně rozzuří, Kagome vystřelí svůj šíp, Kirara si zalítá a všechno dobře dopadne. Skvělá animace, nezvyklé prostředí a jeden silný soupeř ze 4 však znovu dávají téhle 170x ohrané zápletce jistý šmrnc. Třetí film je podle mě nejvhodnější pro lidi co z Inuyashi zatím nic neviděli, ale chtěli by vědět do čeho jdou.
Víte, že: Inuyasha - Guren no houraijima je jediný film bez "sedni" po skončení titulků?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.